باید کاری کرد

وبگاه شخصی حسن عبدالصمد

باید کاری کرد

وبگاه شخصی حسن عبدالصمد

کدام رسانه‌ها نانشان در ایجاد اختلاف است؟

| چهارشنبه, ۵ بهمن ۱۳۹۰، ۰۳:۰۴ ب.ظ | ۳۰ نظر

 

بازخوانی بیانات مقام معظم رهبری:

کدام رسانه‌ها نانشان در ایجاد اختلاف است؟

 

برای کسانی که با اهالی رسانه سر و کار دارند و یا گذری بر روزنامه‌ها و سایت‌های‌ خبری می‌اندازند این موضوع به خوبی روشن است که  اکثرا قریب به اتفاق آنان، سیاست‌های حزبی و شخصی خود را دنبال می‌کنند.

در این میان بسیاری از رسانه ها به جای معرفی خود، تخریب دیگر احزاب و یا اشخاص را جز برنامه های خود قرار داده‌اند، به طوری که به راحتی میتوان فهمید که فلان رسانه ها علیه دولت، فلان رسانه ها علیه مجلس، و فلان رسانه ها علیه قوه قضائیه و...مطلب مینویسند برخی تند و برخی ملایم.

شاید اگر از اکثر این رسانه ها علت را جویا شوی با این سخن روبرو شویم که ما از منبع موثق خبر داریم که فلانی چه فساد و مشکلاتی را دارد و وظیفه ما روشنگری است؛ و اگر به آنها بگوئیم که مگر رهبری نفرمودند که نسبت به مسئولین ایجاد بدبینی نکنید در جواب میگویند: رهبری در جایگاه رهبری گفته اند و وظیفه ما به عنوان یک رسانه و یک تریبون دار چیز دیگری است!

حال به سخنان رهبری گوش فرا دهیم که چندین بار بر این نکته تاکید فرمودند که: «یک سؤالی هم در خلال صحبت بود، من این را گاهی بیرون هم شنفته‌ام. می گویند آیا ما هم باید مثل رهبری موضع بگیریم یا نه؟ خوب، رهبری یک تکلیفی دارد، ما یک تکلیف دیگر داریم. ببینید، مبادا کسی تصور کند که رهبری یک نظری دارد که برخلاف آنچه که به عنوان نظر رسمی مطرح می شود، در خفا به بعضی از خواص و خلصین، آن نظر را منتقل می کند که اجراء کنند؛ مطلقا چنین چیزی نیست. اگر کسی چنین تصور کند، تصور خطائی است؛ اگر نسبت بدهد، گناه کبیره‌ای انجام داده. نظرات و مواضع رهبری همینی است که صریحا اعلام می شود؛ همینی است که من صریحا اعلام می کنم.»(بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با دانشجویان03/06/89)

حال اگر برخی از خواص که داعیه دار ولایت مداری هستند خلاف آنچه را که رهبری فرموده است را میگویند و دنبال میکنند برایمان سوال پیش می‌آید که سخنان صریح رهبری را باید عمل کنیم و یا سخنانی را که به عنوان مواضع رهبری از سوی برخی از خواص مطرح می‌شود را ملاک حق و باطل  قرار دهیم؟

خوشبختانه رهبر معظم انقلاب سوالی را بی جواب نگذاشته اند و شاخص و کدهای تمام مسائل کشور را در خلال سخنانشان بیان نمودند،از جمله کدهایی که یاد آوری آن در این روزها بسیار احساس میشود این جملات بسیار مهم مولا است که در دیدار با بسیجیان در سال 88 ایراد فرمودند:

«اولویت، آن چیزى است که امروز به آن میگویند جنگ نرم؛ یعنى جنگ به وسیله‌ى ابزارهاى فرهنگى، به وسیله‌ى نفوذ، به وسیله‌ى دروغ، به وسیله‌ى شایعه‌پراکنى؛ با ابزارهاى پیشرفته‌اى که امروز وجود دارد، ابزارهاى ارتباطى‌اى که ده سال قبل و پانزده سال قبل و سى سال قبل نبود، امروز گسترش پیدا کرده. جنگ نرم یعنى ایجاد تردید در دلها و ذهنهاى مردم.
 یکى از ابزارها در جنگ نرم این است که مردم را در یک جامعه نسبت به یکدیگر بدبین کنند، بددل کنند، اختلاف ایجاد کنند؛ یک بهانه‌اى پیدا کنند، با این بهانه بین مردم ایجاد اختلاف کنند؛ مثل همین قضایاى بعد از انتخابات امسال که دیدید یک بهانه‌اى درست کردند، بین مردم ایجاد اختلافى کردند. خوشبختانه مردم ما بابصیرتند. اینجور کارى در کشورهاى دیگر اوضاع کشور را بکلى عوض کرد؛ در جاهاى دیگر، تردیدافکنى در دلهاى مردم نسبت به یکدیگر؛ یک بهانه‌اى مثل بهانه‌ى انتخابات را پیش بکشند، ایجاد تردید کنند، دلها را نسبت به یکدیگر چرکین کنند، مردم را در مقابل هم قرار بدهند؛ بعد در میانه، عناصر دست‌آموزِ مغرضِ معاند را به کارهاى خلاف وادار کنند و مسئولین کشور نتوانند تشخیص بدهند کى بود، چى بود، چه شد. این جزو طرحهاى اساسى است. اینجور کارى را دنبال میکنند.

اصرار بنده بر این است که آحاد مردم، ملت ایران، جریانات مختلف سیاسى، همه در مقابل آن افراد معدودى که با اصل این انقلاب مخالفند، با اصل استقلال کشور مخالفند، هدفشان دودستى تقدیم کردن کشور به آمریکا و به استکبار است، با یکدیگر یکى باشند. دشمن از اینگونه عناصر در داخل ملتها دارد؛ در داخل ملت ما هم اینجور کسانى هستند، معدودى از این قبیل پیدا میشوند. متن ملت، آحاد مردم، این توده‌ى عظیم مردمى - از خواص تا عامه‌ى مردم - اینها را باید از آن عناصر معدود خودفروخته جدا کرد؛ نباید اشتباه اتفاق بیفتد. من مى‌بینم در بعضى از اظهارات، در بعضى از حرفها، فضا آنچنان مغشوش میشود که افراد سردرگم میشوند؛ مردم نسبت به همدیگر، نسبت به نخبگانشان، نسبت به مسئولانشان بدبین میشوند؛ این درست نیست.


 حالا بعضى‌ها - چه مطبوعات، چه بعضى از عناصر گوناگون - توصیه‌پذیر نیستند؛ آنها از ما توصیه نمیخواهند؛ معلوم نیست سیاستهاى بعضى از این دستگاه‌ها و مطبوعات و رسانه‌ها را کى معین میکند و کجا معین میشود - نانشان در ایجاد اختلاف است - اما آن کسانى که مصالح کشور را میخواهند، مایلند حقائق را غالب کنند، من توصیه‌ام به آنها این است که از این اختلافات جزئى و غیر اصولى صرف نظر کنند. شایعه‌سازى و شایعه‌پراکنى درست نیست. انسان مى‌بیند صریحاً و علناً به مسئولین کشور - کسانى که بارهاى کشور را بر دوش دارند - تهمت میزنند، نسبت به اینها شایعه‌سازى میکنند؛ فرق هم نمیکند، چه رئیس جمهور باشد، چه رئیس مجلس باشد، چه رئیس مجمع تشخیص مصلحت باشد، چه رئیس قوه‌ى قضائیه باشد؛ اینها مسئولین کشورند. مسئولین کشور کسانى هستند که زمام یک کارى به اینها سپرده است؛ مردم باید به اینها اعتماد داشته باشند، حسن ظن داشته باشند. نباید شایعه‌پراکنى کرد؛ دشمن این را میخواهد. دشمن میخواهد شایعه‌پراکنى کند؛ میخواهد دلها را نسبت به یکدیگر، نسبت به مسئولین بدبین کند.


 دیدید شما در اوائل همین حوادث بعد از انتخابات - این فتنه‌ى بعد از انتخابات - اولین کارى که شد، تردیدافکنى در کار مسئولین رسمى کشور بود؛ در کار شوراى نگهبان، در کار وزارت کشور. این تردیدافکنى‌ها خیلى مضر است؛ دشمن این را میخواهد. جوانان بسیجى باید ایمان را، بصیرت را، انگیزه را، رعایت موازین و معیارها را، اینها همه را با هم ملاحظه کنند.

کسانى هم که با اشاره‌ى دشمن، با تشویق دشمن، با لبخند دشمن، با کف زدن دشمن برایشان، میخواهند با این نظام، با این قانون اساسى، با این حرکت عظیم مردمى مواجه کنند، سرشان را دارند به سنگ میزنند؛ سر به دیوار میکوبند، کار بیهوده میکنند. مراقب باشید، مواظب باشید، نمیشود هر کسى را بمجرد یک خطائى یا اشتباهى گفت منافق؛ نمیشود هر کسى را بمجرد اینکه یک کلمه حرفى برخلاف آنچه که من و شما فکر میکنیم، زد، بگوئیم آقا این ضد ولایت فقیه است. در تشخیصها خیلى باید مراقبت کنید. من تأکیدم به شما جوانان عزیز، فرزندان عزیز خود من، جوانان پرشور این کشور در سرتاسر میهن عزیز، همین است. انگیزه‌ها با شدت، با قوّت، با ایمان کامل، با امید کامل به آینده حفظ بشود؛ اما در تشخیصها و در مصداقهاى مختلف دقت بشود. بى‌دقتى در مصداقها، گاهى اوقات ضررها و لطمات بزرگى خواهد زد.»( 04/09/88 بیانات در دیدار جمع کثیرى از بسیجیان کشور)

اگر این سخنان رهبری را بدون پیش فرض ذهنی چند بار با خود مرور کنیم متوجه میشویم که معیارها و خطوطی که رهبری دنبال میکنند چه چیزی است و راه حق و باطل به راحتی مشحص و نمایان میشود.

به راحتی میتوان متوجه شد که رسانه هایی که خلاف آنچه که رهبری فرمودند یعنی ایجاد بدبینی بین مردم و مسولین تهمت زنی پرداختن به امور جزئی و غیر اصولی، منافق خواندن افرادی که با ما اختلاف نظر دارند، تهمت زدن به مسولین اعم از رئیس جمعور، رئیس مجلس، رئیس مجمع تشخیص‌مصلحت‌ و رئیس قوه قضائیه،  از دایره رسانه‌های توصیه پذیر خارج می‌شوند و جز رسانه هایی قرار میگیرند که نانشان در ایجاد اختلاف است.

حال خودمان قضاوت کنیم که کدام رسانه  در خط رهبری حرکت می‌کند و کدام رسانه ها نانشان در ایجاد اختلاف است؟   

 حسن عبدالصمد

نظرات  (۳۰)

بله متاسفانه همین که شما میگن
بیشتر رسانه نسبت به مسولان بلند پایه حس بدبینی را در جامعه ایجاد میکنند
مقاله خوبی بود
 • جغله جا مانده
 • پندی از مولای متقیان امیرالمومنین علی(ع)
  آرام باش
  توکل کن
  تفکر کن
  سپس آستین های خود را بالا بزن
  آنگاه دستان خدا را می بینی که زودتر از تو دست به کار شده اند.
  سلام. خدا قوت
  وبلاگ ارزشمندی دارید. با افتخار لینک شدید
  به این وبلاگم هم سر بزنید
  tajebandegi90.blogfa.com آرایش جان
  خوشحال میشم

  موفق باشید
  یا علی
 • روح الله 313
 • سلام بزرگوار.
  http://roohallah313.blogfa.com/post-35.aspx
  سلام آقای عبدالصمد وبلاگ زیبایی دارین
 • سرباز حضرت صاحب الزمان
 • سلام
  ممنون که سر زدید
  جواب سوالتون اینه که الاغه خوشحاله که شاه رو فراری میده و خوشحاله که به کشورش خدمت میکنه
  یامهدی...ادرکنی...........التماس دعا
  سلام
  پشت سر امام خامنه ای ایستا ده ایم
 • سرباز حضرت صاحب الزمان
 • باسلام
  با نقاشی در مورد دهه مبارکه فجر آپ و منتظر حضور گرم و نظراتتان هستم
  یامهدی(عج)...ادرکنی............التماس دعا
  http://uoamza.blogfa.com/
 • سربازسیدالشهدا
 • السلام علیک یااباصالح المهدی(عج)

  پویا و باوقار،شهوار می رویم
  استاده بر مسیر، بیدار می رویم
  در باغ انقلاب، شادوبلندوسبز
  هر روز تازه تر، پربار می رویم
  خط نگاهمان انگشت رهبریست
  با یک اشاره ی آن یار می رویم
  دانش سلاح ما،حق است یار ما
  از ذکر یا حسین سرشار می رویم
  هر ذره مسخمان،عشق است مشقمان
  تالحظه ظهور تبدار می رویم

  التماس دعا...یاحق
 • بنده حقیر خدا
 • با سلام
  منتظر نظرات شما در این مورد هستیم.

  حجاب تنها نمایشی از حرکات بازیگران شده که مدتی آن را به اجرا درمی آورند و بس !

  التماس دعا
  یا علی
 • سربازسیدالشهدا
 • سلام
  خدا قوت...

  دهه فجر، میثاق دوباره و همواره ما با خون شهیدان و خط رهبری و ولایت است.
  با مطلب سی وسه سال می گذرد... به روز هستم.
  منتظر حضورتون هستم.

  التماس دعا... یاحق
 • روح الله 313
 • ما معتقدیم که عشق سر خواهد زد

  بر پشت ستم کسی تیر خواهد زد

  سوگند به هر چهارده آیه نور

  سوگند به زخم های سرشار غرور

  آخر شب سرد ما سحر می گردد

  مهدی به میان شیعه برمی گردد

  سلام بزرگوار.آغازامامت گل سرسبدعالم هستی بقیه الله الاعظم حضرت حجه بن الحسن امام زمان (عجل الله تعالی فرجه)برشما مبارک.
 • میترا-مداد سبز
 • درود
  هستم با....
  مشتاق دیدگاهت
  سلام اخوی
  خوشحال میشم منو لینک کنید
  من شمارو لینک کردم یا علی مدد
  شیعه را خاک غم بر سر می‏باید و بازار دل، تا ابد سیاه‏پوش و آسمان دین را باران باران و اشک و اشک!

  سلام دوست خوبم
  شهادت مظلومانه یازدهمین شقایق را به ساحت مقدس حضرت ولی عصر(عج) و شما دوست خوبم تسلیت می گم.

  اللهم عجل لولیک الفرج
  اطلاعیه مهم :

  نماز جمعه این هفته مورخ ۱۴/۱۱/۱۳۹۰

  به امامت حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای برگزار می شود.
 • روح الله 313
 • سلام بزرگوار.تحلیل زیبایی بود.انشالله گه در حوادث و وقایع گرفتار شایعه پراکنی هاو فتنه انگیزی های اصحاب فتنه در رسانه هانشیم.شهادت امام حسن عسکری علیه السلام رو خدمتتون تسلیت عرض میکنم .موید باشید.یا علی ..
 • فانوس دریایی
 • سلام
  "توی آسمون همیشه از یه ارتفاعی به بعد, دیگه هیچ ابری وجود نداره.
  پس هروقت آسمون دلت ابری بود, با دنیا نجنگ! فقط اوج بگیر!"

  یاعلی
  سلام داستان درمورد شهدای جنگ نرم تا حالا فرکش رو نکرده بودم ولی دوست دارم انجام بدم راهنماییم کنین .خوشحال می شم کاری درمبارزه با جنگ نرم دشمن انجام بدم
  موفق باشین
 • محسن جعفری
 • با سلام با مطلب " روسپیگری سیاسی !" بروزم .
  اگر مایل به تبادل لینک هستید بنده را با نام " پایداری " لینک بفرمایید وبگویید شما را با چه نامی لینک کنم .
  منتظر حضور شما هستم . بدون نظر از این مطلب عبور نکنید .
  یا علی
  با سلام.مطلب شما در سرویس جام بلاگ سایت جام نیوز منتشر گردید.
  کد لینک خبر :
  http://www.jamnews.ir/NSite/FullStory/News/?Id=54345&Serv=37
  سلام...خداقوت...صحبت های آقا ...روشن کننده راه هست...اگر خوب به آن توجه کنند...

  "حسن ساکت می‌ماند. نگاهش می‌کند. چشم‌هایش برق می‌زند و می‌گوید: «از آقا خواستم اگر لایق هستم شهادت نصیبم کند»......"
  به روزم
  یاعلی
  سلام دوست من بعد از مدتها باز مزاحمتون شدم.عنوان پست جدیدم هست"میخواهم خدارا ببینم" یکم طولانیه اما بیشترش مثالاییکه برای فهم بهتر زدم .ازتون خواهش میکنم در صورت امکان حتما تشریف بیاریدو با طمانینه مطلبو بخونید.
  مطلبتون عالی بود.
  به روزم، اونم با دو تا مطلب . . .

  فکر کن؟!!!!
  در بحران ها صبر داشته باشیم...

  پای آرمانهایمان بایستیم...

  منتظرم....

  حزب الله
  سلام برادر بزرگوار

  خسته نباشید و وقت به خیر

  یه مطلب نوشتم با موضوع وظایف مطبوعات در کلام رهبری

  خواستم بپرسم آیا این مطلب تو وبلاگ خودم قرار بدم تادوستان سایت سید علی ازش استفاده کنند یا این که باید براشون ایمیل کنم ؟.(البته اگه مفید بود )

  ممنون و متشکر به خاطر تحلیل ها و مطالب مفیدی که می نویسید .
 • پرستوی مهاجر
 • وقتی صحبت های حضرت اقا را می شنویم یا می خوانیم باید هم انرژی بگیریم
 • پرستوی مهاجر
 • ادعای ولایتمداری راحت است ولی ولایتمداری سخت ...
  اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا
  اللهم اخرجنا من الظلمات الوهم و اکرمنا بنورالفهم
  اللهم قو علی خدمتک جوارحی و اشدد علی العزیمه جوانحی
  سلام

  مژده رسیدن ماه ربیع الاول
  این روزها که سپری می شود، حال و هوای دلم جور دیگری است.
  امسال هم محرم و صفر تمام شد و ربیع با مژده فرارسیدن بهار،
  تلنگری است که آیا دلت نیز بهاری شده است؟! ...

  موفق وکربلایی باشید

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">