باید کاری کرد

وبگاه شخصی حسن عبدالصمد

باید کاری کرد

وبگاه شخصی حسن عبدالصمد

آقای ضرغامی عذر خواهی کنید...

| شنبه, ۲۳ دی ۱۳۹۶، ۱۱:۵۴ ق.ظ | ۱ نظر


آقای ضرغامی عذر خواهی کنید...همیشه آقای ضرغامی را یک شخصیت با سواد زمان شناس و متین میدانستم و اظهار نظر های تند و غیر اصولی را از ایشان سراغ نداشتم، تا اینکه ایشان در پستی در صفحه تلگرامی خود خطالب به آقای صدیقی نوشتند: «تعبیر کلی "آشغال" در مورد معترضین، مشابه "خس و خاشاک" هزینه ساز است،  کلام غیردقیق، زمینه‌ساز فهم نادرست و بروز فتنه است».

بعد از دیدن این سخنان به سایت رادیو معارف رفتم و صوت کامل سخنرانی آیت الله صدیقی را در نماز جمعه را شنیدیم. برخلاف حرفی که آقای ضرغامی سعی کرده بود ذهن را به آن متبادر کند، ایت الله صدیقی در اکثر سخنان خود نه تنها مردم را مذمت نکردند بلکه مدام بر طبل حمایت از مردم کوبیدند. برخی از اظهارات آیت الله صدیقی د خطبه دوم نماز جمعه اینچنین است:  

"مسئله بعدی اعتنای به مردم است،تحویل گرفتن مردم است، اگر مطالباتی دارند بایدحرف و اعتراض و طلبشان را شنید. نه اینکه فقط بشنویم تمام بشود.باید عمل کنیم.اگر میتوانید به داد مردم برسید، اگر نمیتوانید وعده های الکی ندهید با مردم با صداقت سخن بگوید. حرف مردم رو بشنوید. قوه قضائه مردم رو ناراضی نکنند. قضات ما افراد شریف درونشان کم نیستند اما بعضی ها نیش زبان دارند. مردم را تحویل نمیگیرن. این ها خلاف رضای خدا است/ اغتشاشگران به بانک ها،مدارس علمیه وادارات دولتی و .. حمله بردند. این ها کار ملت نیست. این ها ضد مردمند و به دستور شیطان بزرگ است. مردم خیلی زود انزجار خودشون را نشان دادند و جدا کردن اغتشاشگران را از معترضین منصف و قانون مند.  ترامپ میگوید حکومت از مردم میترسد. مردم خودشون صاحب حکومت هستند. مردم صاحب انقلابند و حفاظت کردند. مردم خودشون دارند نگهداری میکنند. لذا هر جا خطری بوده خوده مردم سینه سپر کردند و اجتماعشان دریایی خلق کرد و همه اشغال های را شست و برد و انقلاب را قدم به قدم تسویه میکنند. و به تعبییر رهبری باید هزاران بار از مردم تشکر کنیم."

بر خلاف برخی ساده اندیشان ، آقای صدیقی اغتشاشگران را کاملا جدا از مردم قلمداد کرد و حتی معترضان را منصف و قانون مند نامیدند.

حتی در عبارتی تلویحا به برخی اغتشاشگران هم حق دادند و گفتند:« بیکاری ها قابل تحمل نیست، بیکاری بیماری است،بیکاری افسردگی است، افسردگی خشونت می آورد، و خشونت و پرخاش اغتشاش می آورد. باید از ریشه درست کرد مسئولین از کاخ ها شیشه ای باید بیرون باید بیایند.»

اگر این عبارات حمایت از مردم نیست پس چیست؟!

برایم سخت است ببینم فردی مانند اقای ضرقامی که باید بیش از همه سواد رسانه ایش بالا باشد، بدون شنیدن کامل متن سخنرانی ایت الله صدیقی، به دنبال اظهار نظر کانال ضد انقلابی آمد نیوز، بهانه ای  را ایجاد کند تا رسانه های بیگانه در این روزهایی که دستشان خالی است ؛روی ان موج سواری کنند و عبارت خس خاشاک را که در فتنه 88 مورد بهره برداری دشمن شد را زنده کنند و به عبارت آیت الله صدیقی گره بزنند.

و همینطور آقای زائری و دیگر دوستانی که گویا برای جذب حداکثری حاظر هستند بسیاری از حرف های خلاف واقع را با پز روشنفکری بیان کند.

پیشنهاد میکنم همه دوستانی که علیه آقای صدیقی آگاهانه یا ناآگاهانه خطا کردند.در متنی عذر خواهی کنند، هر چند این عذر خواهی در مقابل آبروی ریخته شده یک مومن شاید دردی را دوا نکند.

نظرات  (۱)

ضرغامی
حاضر 
نمره ۱۸

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">