باید کاری کرد

وبگاه شخصی حسن عبدالصمد

باید کاری کرد

وبگاه شخصی حسن عبدالصمد

تفاوت را احساس کنید

از آتش سوزی پیرانشهر تا کشتار دانش آموزان در آمریکا

*اپیزود اول:

ایران/ پیرانشهر/پاییز 91:

مدرسه ای در پیرانشهر دچار حریق می‌‌شود و دانش آموزان کلاسی دچار سوختگی می‌شوند که متاسفانه یکی ازدانش آموزان بر اثر سوختگی جان خود را از دست می دهد.

تا یک هفته تمام رسانه های داخلی و خارجی تیتر اول خود را این موضوع قرار دادند که چرا این اتفاق افتاد و چرا دانش آموزران در مدارس امنیت جانی ندارند و...

 

*اپیزود دوم:

آمریکا/ کانتیکت/ پاییز 91:

جوانی 20 ساله با اسلحه وارد مدرسه «ساندی هوک» در ایالت «کانتیکت» می‌شود و می‌شود وبا شلیک 100گلوله جان 27 نفر از جمله 20 کودک دبستانی را می‌گرید.

تا یک هفته تیتر اکثر رسانه های خارجی باز هم حادثه آتش سوزی در پیرانشهر است و اینکه چرا در ایران دانش آموزان امنیت جانی ندارند!

تفاوت را احساس کنید...

نمونه هایی از جنایات و میزان امنیت درکشور  آمریکا:

در آوریل 1999 در شهر لیتلتون ایالت کلرادو دو پسر بچه با شلیک گلوله 12 نفر از همکلاسی ها به همراه معلم خود را ،‌ در دبیرستان کلمباین کشته و خود نیز خودکشی کردند.

جولای 1999 در شهرآتلانتای جورجیا فردی به نام کی از دلالان بازار بورس در جریان یک ماجرای تیراندازی در آتلانتای جورجیا ، 12 نفر از جمله همسر و دو فرزندش را به ضرب گلوله کشت و سپس خودکشی کرد .

سپتامبر 1999در شهر فورت وورث تگزاس یک فرد مسلح به گروهی از کسانی که در فورت وورث تگزاس مشغول انجام فرایض دینی بودند تیراندازی کرد که در نتیجه آن 6 نفر کشته شدند و خود وی نیز خودکشی کرد .

اکتبر 2002در واشنگتن دی سی 10نفر بر اثر یک رشته حملات تک تیراندازی که برخی از آنها از داخل یک خودرو در واشنگتن دی سی صورت گرفت ، 10 نفر کشته شدند.

اوت 2003 در شیکاگو یک کارگر اخراجی در شیکاگو با سلاحی نیمه خودکار تیراندازی کرد و 6 نفر از همکاران خود را کشت. ضارب سابقه دار بوده و بارها به اتهام حمل غیر قانونی سلاح بازداشت شده بود .

نوامبر 2004 در شهر برچ وود واشنگتن یک شکارچی پس از یک منازعه با همکاران خود در منطقه برچ وود در واشنگتن شروع به تیراندازی کرد و 6 نفر همکارانش را کشت و 2 نفر را هم مجروح کرد.

مارس 2005در شهر بروکفیلد ویسکانسین مردی در جریان برگزاری مراسم مذهبی در کلیسایی در بروکفیلد ویسکانسین 22 گلوله شلیک کرد و هفت نفر را هم کشت .

اکتبر 2006 پنسیلوانیا یک راننده کامیون مسلح ، پنج دانش آموز مدرسه ای را در خوابگاه مدرسه آمیش در نیکل ماینز پنسیلوانیا کشت و 6 نفر دیگر را بشدت زخمی کرد و سپس خود را هم هدف قرار داد .

آوریل 2007 در ویرجینیا دانشجویی به سوی 47 نفر در کالج فنی ویرجینیا شلیک کرد و 32 نفر را کشت و در نهایت خودکشی کرد. این دانشجو اهل کره بوده و گفته می شود که انگیزه های وی به علت تحقیر نژاد پرستان بوده است. این رویداد خون بار ترین حادثه در ایالات متحده بشمار می رود .

دسامبر 2007 درنبراسکا در یک تیر اندازی در اوماها- نبراسکا ، یک جوان 20 ساله به گروهی از مردم در یک مرکز خرید حمله کرد و 9 نفر را کشت و 5 نفر دیگر را هم مجروح کرد.

دسامبر 2007 در واشنگتن یک زن و مرد در آستانه جشن عید کریسمس در کارنیشن واشنگتن با شلیک به سوی 6 نفر از اعضای خانواده این زن از جمله دو کودک 3 و 6 ساله آنها را کشتند .

فوریه 2008 درشیکاگو در فروشگاهی در حومه شهر شیکاگو به سوی 6 زن تیراندازی شد که در نتیجه آن 5 نفر تلف شدند. عامل تیراندازی هنوز پیدا نشده است.

فوریه 2008 درایلینویز شمالی مردی در سالن سخنرانی در دانشگاه ایلینویز شمالی به سوی حضار تیراندازی کرد و 5 نفر را کشته و 16 نفر دیگر را هم مجروح کرد و خود و ی نیز خود کشی کرد.

سپتامبر 2008در واشنگتن یک بیمار روانی یک ماه پس از آزادی از زندان، در الگر - واشنگتن 8 نفر را به ضرب گلوله کشت و شش نفر را هم مجروح کرد .

دسامبر 2008 در کالیفرنیا در کاوینا- کالیفرنیا ، مردی با لباس بابانوئل به سوی حاضران در یک ضیافت خانوادگی تیراندازی کرد و سپس خانه را به آتش کشید. در این حادثه 9 نفر کشته شدند و سپس عامل تیراندازی هم خود را کشت.

مارس 2009 در آلاباما در جریان یک سری تیراندازی در شهرهای ژنوا کانتی و کافی کانتی ایالت آلاباما ، یک مرد 28 ساله 10 نفر از جمله مادرش و یک نوزاد را کشت .

مارس 2009 درکارولینای شمالی یک فرد مسلح در کارولینای شمالی، 8 نفر را در یک خانه سالمندان کشت .

نوامبر 2009 در نزال حسن از پزشکان ارتش آمریکا در پایگاهی نظامی در فورت هود ایالت تگزاس اقدام به تیراندازی کرد و 13 نفر را کشت و 42 نفر را زخمی کرد .

فوریه 2010 درآلاباما یک استاد دانشگاه در دانشکده علوم بیولوژیک دانشکده استاد در جلسه دانشکده علوم زیستی در دانشگاه آلاباما آتش گشود و سه نفر از همکارش را کشت و سه همکار دیگرش را مجروح نمود.

ژانویه 2011 در آریزونا یک مرد مسلح به یک تجمع در بیرون یک مغازه سوپر مارکت در تاسکن آریزونا شلکی کرد شش نفر از جمله یک دختر بچه 9 ساله را کشت و 12 نفر را هم مجروح کرد. در این تیراندازی خانم گابریلیه گیفورد از اعضای کنگره به شدت از ناحیه سر آسیب دید .

جولای 2012 در کلرادو یک مرد نقابدار 24 ساله وارد یک سینمای شلوغ در آرورا کلرادو می شود و با پرتاب گاز اشک آور آتش گشوده و 12 نفر را کشت و 59 نفر را هم مجروح کرد.

اوت 2012 در ویسکانسین یک مرد مسلح با انگیزه های نژاد پرستانه در یک معبد سیک ها در ویسکانسین 12 نفر را کشت و 58 نفر را مجروح کرد. فرد تیرانداز جیمز هلمز بود که از سوی پلیس دستگیر شد.

15 دسامبر 2012 در کانکتیکات یک مرد 24 ساله بعد از کشتن پدرش در خانه به مدرسه ابتدایی رفته و مادر آموزگارش را به همراه شاگردان او به گلوله بست. ضارب در درگیری با پلیس کشته شد.